Program „Jakość w Cenie” to nowy, innowacyjny projekt Polskiej Federacji Producentów i Dystrybutorów Suplementów Związku Pracodawców dedykowany Aptekom i z drugiej strony producentom i dystrybutorom suplementów diety, leków OTC, wyrobów medycznych, dermokosmetyków.
Program „Jakość w Cenie” to pierwsze tego typu rozwiązanie dające szansę na uporządkowanie rynku oraz wzmocnienie producentów i dystrybutorów dbających o jakość swoich produktów. W ramach programu “Jakość w Cenie” firmy suplementowe poddawać się będą systemowi dobrowolnej kontroli jakości zaś merytorycznie nad badaniami suplementów diety czuwać będą eksperci m.in. z Narodowego Instytutu Leków oraz innych renomowanych Instytutów.
Program obejmuje także nowoczesna platforma sprzedażowa. Narzędzie to umożliwi swobodne i ukierunkowane kreowanie swojej polityki cenowej na linii producent – apteka.
Miażdżące wyniki raportu Najwyższej Izby Kontroli a także tocząca się wówczas debata publiczna sprawiła, że “uznaliśmy za konieczne znalezienie rozwiązania, które z jednej strony pozwalałoby rozstrzygnąć raz na zawsze kwestię dyskusji o jakości suplementów diety oferowanych w aptekach, natomiast z drugiej strony dostarczałoby producentom nowych możliwości komunikacji z głównymi odbiorcami ich produktów.
Firmy, które przyłączą się do programu sprzedażowo-jakościowego wyróżniać będzie fakt poddania się badaniom jakościowym. Natomiast uczestniczące w programie apteki otrzymywać będą suplementy o potwierdzonej jakości. W tym miejscu odpowiadamy na oczekiwania środowiska aptekarzy, którzy wyraźnie artykułowali potrzebę oceny jakościowej produktów” - Anna Mossakowska-Ziemniak, dyrektor generalna Polskiej Federacji Producentów i Dystrybutorów Suplementów Związku Pracodawców.

 

„Jakość w Cenie” – suplementy pod kontrolą.

Program sprzedażowo-jakościowy „Jakość w Cenie” to nowy, innowacyjny projekt Polskiej Federacji Producentów i Dystrybutorów Suplementów Związku Pracodawców dedykowany producentom suplementów diety oraz aptekom. Dzięki nowemu rozwiązaniu firmy z sektora żywności prozdrowotnej będą miały możliwość skorzystania z unikatowego - na skalę Polski - systemu dobrowolnej kontroli jakości suplementów diety.
Program „Jakość w Cenie” to pierwsze tego typu rozwiązanie dające szansę na uporządkowanie rynku i wzmocnienie wytwórców producentów i dystrybutorów dbających o jakość swoich produktów. W ramach programu “Jakość w Cenie” firmy poddawać się będą systemowi dobrowolnej kontroli jakości, zaś merytorycznie nad badaniami suplementów diety czuwać będą eksperci m.in. z  Narodowego Instytutu Leków oraz innych krajowych Instytutów.
Miażdżące wyniki raportu Najwyższej Izby Kontroli skłoniły nas do refleksji. Tocząca się wówczas debata publiczna sprawiła, że uznaliśmy za konieczne znalezienie rozwiązania, które z jednej strony pozwalałoby rozstrzygnąć raz na zawsze kwestię dyskusji o jakości suplementów diety oferowanych w aptekach, natomiast z drugiej strony dostarczałoby producentom nowych możliwości komunikacji z głównymi odbiorcami ich produktów.
Firmy, które przyłączą się do programu sprzedażowo-jakościowego wyróżniać będzie fakt poddania się badaniom jakościowym. Natomiast uczestniczące w programie apteki otrzymywać będą suplementy o potwierdzonej jakości. W tym miejscu odpowiadamy na oczekiwaniapotrzeby środowiska aptekarzy, którzy wyraźnie artykułowali potrzebę oceny jakościowej produktów.
Rozwiązania techniczne platformy sprzedażowej zostały opracowane i przygotowane przez wiodącą na rynku firmę Kamsoft S.A., która na co dzień dostarcza swoje oprogramowanie do 96 proc. aptek działających na polskim rynku. Dodatkowo system jakościowy merytorycznie konsultowany jest przez powołaną w ramach Federacji Suplementów grupę ds. kontroli jakości składającą się z ekspertów m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego czy Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Platforma jest również pomyślana tak, by producenci suplementów mieli możliwość bezpośredniej komunikacji ze swoimi głównymi odbiorcami – aptekami. Liczymy, że taki model współpracy wpłynie pozytywnie na obniżenie cen  i lepszą relacje biznesowe na linii producent - apteka.

Wszytkich zainteresowanych Programem zapraszamy do kontaktu:

Anna Mossakowska-Ziemniak
tel: + 48 609 557 775
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.