Irena Rej: suplement czasami jest wskazany, ale może też szkodzić - RynekAptek.pl - 27.09.2017

- U części osób z różnych powodów dochodzi do niedoborów niektórych składników, które można uzupełnić suplementami - tłumaczyła.

Jako przykład podała powszechny w naszym społeczeństwie niedobór witaminy D, związany ze zbyt małym w naszej strefie geograficznej nasłonecznieniem w okresie od października do marca.

Irena Rej zwróciła uwagę jednak, że niektóre reklamy suplementów diety zbyt wiele obiecują. - W przypadku suplementów diety nie możemy wylewać dziecka z kąpielą, a odnoszę wrażenie, że w tym kierunku niestety podążamy - powiedziała Irena Rej.

Właściwe odżywianie się oraz ruch fizyczny w prestiżowych pismach medycznych uznaje się za interwencje terapeutyczne - podkreślił prezes Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej dr Sławomir Murawiec. Jak do tego mają się suplementy?
- Są choroby, w przypadku których bez suplementacji diety trudno sobie poradzić, jak zaburzenia wchłaniania i nietolerancji pokarmowej. Zawsze jednak zaczynamy od dietoterapii, a nie od suplementów diety - dodała dr Kowalcze.

Czytaj więcej: http://www.rynekaptek.pl/farmakologia/irena-rej-suplement-czasami-jest-wskazany-ale-moze-tez-szkodzic,22254_1.html