Suplementy diety pod kontrolą? Specjaliści o polskich przepisach - WP Finanse, 26.09.2017

Nie trzeba zmieniać przepisów dotyczących kontroli suplementów diety i ich rejestracji. Wystarczy przestrzegać przepisów, które już są - uważa część z ekspertów, którzy spotkali się podczas wtorkowej debaty w Warszawie. Według innych specjalistów przydałyby się jednak zmiany.
Przed kilkoma tygodniami ukazał się raport "Rynek Suplementów Diety. Bezpieczeństwo, trendy, regulacje", opracowany przez Aliant Consulting Group. Sugeruje on, że konieczne jest stworzenia na rynku polskim mechanizmu potwierdzania jakości suplementów diety, pozwalającego wyróżnić produkty rzetelnie przebadane, których skład gwarantują nie tylko producenci, ale i naukowcy.

Dyrektor Federacji Suplementów Anna Mossakowska-Ziemniak podczas wtorkowej debaty "Odżywianie i rola suplementów diety w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia" zwróciła uwagę, że już obowiązują procedury dotyczące dopuszczenia do obrotu i reklamy suplementów, sprecyzowane w unijnych przepisach o żywności i żywieniu. Mossakowska-Ziemniak zaznaczyła, że nieprzestrzeganie tych zasad powinno być ścigane z urzędu.
Dyrektor Mossakowska-Ziemniak przekonywała jednak, że wielu producentów dba o jakość suplementów i cała branża zajmująca się ich produkcją nie może odpowiadać za to, co robią niektórzy wytwórcy.


Czytaj więcej: https://finanse.wp.pl/suplementy-diety-pod-kontrola-specjalisci-o-polskich-przepisach-6170330833000577a