Dobrowolną kontrolę jakości suplementów diety proponuje ich wytwórcom Polska Federacja Producentów i Dystrybutorów Suplementów Związek Pracodawców. Kontrola nad suplementami pod hasłem „Jakość w cenie” ma objąć również apteki.
Dyrektor Polskiej Federacji Producentów i Dystrybutorów Suplementów Związku Pracodawców Anna Mossakowska-Ziemniak poinformowała PAP, że program sprzedażowo-jakościowy „Jakość w Cenie” to nowy projekt skierowany do producentów suplementów diety oraz aptek.
„Dzięki nowemu rozwiązaniu wszystkie firmy z sektora żywności prozdrowotnej mogą skorzystać z unikatowego na skalę Polski systemu dobrowolnej kontroli jakości suplementów diety. Program obejmuje także nowoczesną platformę sprzedażową. Narzędzie to umożliwia swobodne ustalanie polityki cenowej między producentem i apteką” – podkreśla Mossakowska-Ziemniak.

Więcej zobacz na:

http://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/1065392,ekspert-proponujemy-dobrowolna-kontrole-jakosci-suplementow-diety.htm

Rynek suplementów diety wymaga uporządkowania i odczarowania, a konsumenci większej wiedzy o preparatach uzupełniających dietę
Suplementy diety na dobre zagościły w polskich domach — wyniki analizy ankiet zrealizowanych przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research wskazują, że nawet połowa Polaków przyjmuje je regularnie. Jednocześnie jednak narosło wokół nich wiele mitów i wątpliwości. Z tymi rozprawiali się uczestnicy debaty „Suplementy diety: media, fakty i mity”, zorganizowanej w czerwcu przez Polską Federację Producentów i Dystrybutorów Suplementów Diety.

więcej zobacz na:

https://www.pb.pl/nie-taki-diabel-straszny-866482