Polska Federacja Producentów i Dystrybutorów Suplementów Diety, serecznie zaprasza na debatę pt.„Suplementy diety – media, fakty i mity”.

Debate poprowadzą doświadczenii i cenienii dziennikarze Pani Marta Markiwicz oraz Pan Zbigniew Wojtasiński.

Podczas debaty zaproszeni przez Federację naukowcy i eksperci zaprezentują swoje poglądy na temat suplementów diety w kontekście pojawiających się po raporcie NIK odmiennych opinii na temat suplementów diety, opinii prezentowanych zarówno przez dziennikarzy jak i ekspertów jak i przez środowisko naukowe.
Zorganizowana przez Federację debata pozwoli na ich przedstawienie i skonfrontowanie.
Serdecznie zapraszamy do udziału.

Serdecznie zapraszamy na Seminarium, które odbędzie się dnia 25.05 (czwartek) w Krakowie,  Hotel Sympozjum, o godz. 10.00.
Celem Seminarium zorganiozowanym przy współpracy z Okręgową Izbą Aptekarską w Krakowie, jest przybliżenie tematu zastosowania niezwykłych roślin egzotycznych w suplementach diety, posiadających zbawienny wpływ na zwiększenie odporności organizmu człowieka oraz prezentacja innowacyjnych suplementów diety, które powstały w swoim składzie zawierają pelargonię afrykańską, żenszeń oraz imbir.
Konferencję poprowadzi:
prof. dr hab. Iwona Wawer – przewodnicząca Rady Naukowej - Wiceprezes Federacji Suplementów,
Gościem specjalnym będzie dr hab. n. farm. Ilona Kaczmarczyk-Sedlak – kierownik Katedry Farmakognozji i Fitochemii Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Oleg Burdzenia z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium.

Udział w Seminarium uprawnia do 2 (dwóch) punktów edukacyjnych miękkich, przyznawanych przez Okręgową Izbę Aptekarską w Krakowie.

Sponsorami konferencji są:

Polski Lek S.A. producent serii produktów Verbascon®
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Lek-Am sp. z o.o. producent serii produktów ZATOGRIP
Nutropharma sp. z o.o. producent produktu Prenatal Uno

 

                                                                                                                                                        

 

 

 

 

Federacja Suplementów zaprasza na szkolenie pt. "Okiem Farmaceuty". Szkolenie skierowane do przedstawicieli handlowych, którzy mają bezpośredni kontakt z farmaceutami.

Szkolenie poprowadzi dr n.farm. Marek Malinowski, członek Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Izby Aptekarskiej (zastępca Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej) oraz członek Rady Naukowej miesięcznika branżowego „Gazeta Farmaceutyczna”.

Opis szkolenia:

files/szkolenie-Okiem-Farmaceuty.pdf

Zainteresowanych prosimy o pobranie i odesłanie formularza rejestracyjnego na adres Federacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz Rejestracyjny:

files/FORMULARZ-REJESTRACYJNY---06.04.2017.pdf

 

Dr n.farm. Marek Malinowski,

jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego WUM w Warszawie. Tytuł magistra farmacji uzyskał w 2000 r. W tym też roku rozpoczął studia doktoranckie. Podczas studiów kilkakrotnie odbywał staże naukowe  jako stypendysta w Instytucie Farmaceutycznym w Bonn a także w Narodowym Instytucie Immunologii w New Delhi.  Pracę doktorską  obronił w 2007 r.  

W dniu 11 kwietnia 2017 r. w hotelu Bristol w Warszawie, odbyła się zorganizowana przez Federacją Konferencja prasowa poświęcona możliwości zastosowania suplementów diety w psychiatrii.
Konferencję poprowadziła:
prof. dr hab. Iwona Wawer – przewodnicząca Rady Naukowej Federacji Suplementów,
Gościem specjalnym była prof dr hab. Bożenia Muszynska – Uniwersytet Jagielloński Wydział Farmaceutyczny,
dr n.med Sławomir Murawiec - Lekarz specjalista psychiatra, doktor nauk medycznych, Redaktor Naczelny kwartalnika "Psychiatria", Przewodniczący Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Sponsorami konferencji byli:
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Lek-Am sp. z o.o. producent produktów SZAFRACEUM
Sanprobi sp. zo.o. sp.k. producent serii produktów SANPROBI

Dziękujemy wszystkim przybyłym dziennikarzom za aktywne uczestnctwo w Konferencji. Federacja wyraża nadzieję, że ogólna prezentacja dotycząca suplementów diety, Pani prof. Iwony Wawer, oraz prezentacje prof Bożeny Muszyńskiej i dr n.med Sławomira Muraniec pokazały jak ważne dla zdrowia psychicznego suplementy suplementy diety.

Zachecamy do zapoznania sie z materiałem prasowym PAP pon następujacym linkiem:

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,895932,dieta-moze-wspomagac-leczenie-zaburzen-psychicznych.htmlt

W dniu 15 marca 2017 roku odbędzie się Kongres Konsument 2017. Tegoroczny motyw Kongresu to: "Konsumenci i Przedsiębiorcy narynku - razem czy osobno".

Federacja Suplementów jest współorganizatorem tego wydarzenia i serdecznie zaprasza swoich członków oraz partnerów do udziału w licznych panelach oraz warsztatach. Szczególnie zapraszamy na wykład prof Iwony Wawer, pt. "Co wiemy na temat suplementów diety".

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach z ramienia Federacji prosimy o zgłoszenie pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowa agenda Kongresu:

files/Agenda-Kongres-Konsument-2017.pdf